1403/اردیبهشت/23
یک رسید کمتر و دریافت هدیه از نصب اپلیکیشن ایوا

یک رسید کمتر و دریافت هدیه از نصب اپلیکیشن ایوا

ایوا امسال با شعار «یک رسید کمتر» حضور ویژه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دارد و برنامه‌های خاصی در جهت اجرای پویشی با هدف حمایت از محیط زیست تدارک دیده است.
شرکت پرداخت الکترونیک سداد با اجرای دو پروژه «کیف پول» و «نشان‌پرداخت» تبادل مالی میان خریداران و پذیرندگان را از طریق اپلیکیشن ایوا میسر کرده است. 
بدین‌ترتیب کاربر ایوا می‌تواند هم از طریق کیف پول الکترونیکی و وارد کردن شماره تلفن همراه فروشنده و هم با اسکن QR کد انحصاری همان فروشنده با نشان‌پرداخت ایوا، هزینه خرید خود را پرداخت کند. با این دو روش علاوه بر ایجاد سهولت در شیوه پرداخت، از چاپ رسیدهای غیرضروری نیز جلوگیری می‌شود.

دعوت از دوستان و دریافت هدیه در اپلیکیشن ایوا

در 10 روز برگزاری نمایشگاه کتاب کاربران ایوا در ازای دعوت از دوستان خود برای نصب این اپلیکیشن مبلغ 10 هزار تومان پس از انجام اولین تراکنش توسط فرد دعوت‌ شده به عنوان جایزه در کیف پول خود دریافت می‌کنند. فرد دعوت شده نیز در ازای انجام اولین تراکنش علاوه بر 5 هزار تومانی که به عنوان جایزه در کیف پول ایوای خود دریافت می‌کند می‌تواند با دعوت هر یک از دوستان خود 10 هزار تومان جایزه بگیرد.

نشان پرداخت و کیف پول «ایوا» چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

«ایوا» یک اپلیکیشن پرداخت است که از طریق آن می‌توان به خدمات متنوعی مانند خرید شارژ و بسته‌های اینترنت تلفن همراه، کارت به کارت، دریافت موجودی تمام کارت‌های بانکی، استعلام و پرداخت تمامی قبوض خدماتی (آب، برق، گاز، تلفن همراه، تلفن ثابت)، پرداخت خلافی، عوارض خروج از کشور و بسیاری از سرویس‌های دیگر دسترسی پیدا کرد. 

«نشان پرداخت» یکی از خدمات ویژه ایوا است که از چند سال پیش، در اختیار دارندگان دستگاه‌های کارتخوان قرار گرفته تا بدون استفاده از کارت‌های بانکی، بتوانند تراکنش‌های خرید مشتریان خود را انجام دهند.
پس از نصب اپلیکیشن ایوا از طریق دانلود مستقیم از سایت یا شماره‌گیری کد دستوری #737* با تلفن همراه، کاربر می‌تواند مبلغ خرید خود را با اسکن QR-Code  اختصاصی دستگاه POS بدون استفاده از کارت بانکی وجه خرید خود را به راحتی پرداخت کند. 
همچنین علاوه بر این سرویس، «کیف پول» ایوا نیز دقیقا همین کار را انجام می‌دهد با این تفاوت که شما دیگر نیازی به اسکن QR نداشته و می‌توانید با دریافت شماره موبایل پذیرنده، مبلغ خرید خود را به کیف پول او واریز کنید.

حقایقی باور نکردنی از یک رسید بندانگشتی!

بد نیست بدانید همین رسید کارتخوان که به کاغذهای حرارتی معروف‌ است، جزو پسماندهای غیرقابل بازیافت در محیط زیست است و نیترات نقره‌ای که در چرخه تولید آن به کار رفته سرطان‌زا بوده و برای غدد درون‌ریز انسان زیان‌آور است. 
براساس آمار شاپرک، فقط در اسفندماه 1402، بالغ بر سه میلیارد و 940 میلیون و 333 هزار و 100 تراکنش روی دستگاه‌های کارتخوان شبکه سراسری پرداخت کشور انجام شده که با احتساب اندازه تقریبی چهار سانتیمتر برای چاپ هر رسید، معادل 157 هزار و 613 کیلومتر رول رسید کارتخوان در کشور مصرف شده است.
اگر عدد فوق را بر طول خط استوا که 40 هزار و 76 کیلومتر است تقسیم کنیم به حقیقت تلخی پی خواهیم برد؛ این میزان کاغذ رول را می‌توان چهار بار به دور کره زمین پیچید!
 

دانلود اپلیکیشن ایوا

خیلی راحت می‌تونید ایوا رو از راه‌های زیر دانلود کنید